Projeksiyon TV Nedir?

Projeksiyon TV Nedir?

Projeksiyon TV’ler, çok büyük ekran televizyonlar olmalarının yanısıra, üretim maliyetlerinin düşük olduğunun da belirtilmesi gerekmektedir. Projeksiyon TV’lerin üretim teknolojileri, LCD ekranların üretim teknolojilerinden; ve CRT monitörlerin üretim teknolojilerinden farklıdır. Projeksiyon TV’lerin üretim teknolojilerinin LCD ekran ve CRT monitörlerin üretim teknolojileri ile aynı olduğunu düşünecek olsaydık, projeksiyon TV’lerin fiyatlarının çok pahalı olacağını da bilmemiz gerekir…
Projeksiyon TV’lerde görüntü nasıl oluşur? Projeksiyon TV’lerin içerilerinde bir LCD ekran; ya da CRT monitör bulunur; ve görüntü, bu LCD ekran; ya da CRT monitöre gider; ve daha sonra da, daha büyük bir şekilde projeksiyon TV’nin ekranının arkasında bulunan; ve projeksiyon TV ekranına bağlı bulunan bir alana yayılır; daha sonra da projeksiyon TV’nin ekranına yansıyarak bizlere ulaşır.
Projeksiyon TV avantajları nelerdir? Projeksiyon TV avantajları arasında ilk sırada, projeksiyon TV’lerin maliyetlerinin, ekran büyüklüğü bakımından en düşük maliyete sahip olunan ekranlar olduğunun belirtilmesi gerekmektedir.

Leave a reply